Początek: 4 marca 2017
09:00
Koniec: 4 marca 2017
18:00

Miejsce wydarzenia

Konarskiego 6/4 Poznań

GPS: 52.4100824, 16.9593687


Opłaty i bilety
Nr konta Oddziału: PKO BP I Oddział Poznań 73 1020 4027 0000 1302 0387 6059
http://www.spch-poznan.pl/kontakt.php

Warsztaty oparte na modelu Marshalla B. Rosenberga
„Nonviolent Communication” – „Porozumienie bez przemocy”

Praca zawodowa to niezwykle istotna część naszego życia. Czas spędzony w pracy to niejednokrotnie znacznie więcej niż jedna trzecia doby. Dlatego tak ważne we współistnieniu z innymi pracownikami, w prowadzeniu własnej firmy, czy w kierowaniu zespołem ludzi są umiejętności komunikowania się budującego zaufanie, stwarzającego atmosferę współpracy, motywującego do efektywnych działań.

Jak mówić i jak słuchać, żeby być dobrze zrozumianym i zrozumieć drugą osobę? Co jest źródłem zakłóceń w komunikacji interpersonalnej? Jak docenić emocje i konfliktowe sytuacje? Jak sobie z nimi radzić i budować dobre relacje w zespole? Od czego zależy dobra współpraca? To interaktywne szkolenie warsztatowe jest szansą na poszukanie wspólnie odpowiedzi na te i inne pytania, doskonalenie posiadanych już umiejętności, poznanie oraz praktykowanie technik empatycznej komunikacji.

Dla kogo:
Warsztaty kierowane są do każdego, kto pracuje zawodowo, a ważna jest dla niego autentyczność relacji służbowych i komunikacja w miejscu pracy budująca wzajemne zaufanie, dialog, współpracę. Ze szkolenia skorzystają te osoby, które chcą bardziej świadomie zarządzać swoim życiem zawodowym nie tylko pod względem intelektualnym, ale także emocjonalnym.

Co będzie możliwe:
Celem warsztatu jest zaprezentowanie oraz praktykowanie metody czterech kroków empatycznej komunikacji, dzięki której możliwy jest kontakt, zrozumienie i wzajemna współpraca, a przede wszystkim rozwój w kierunku radzenia sobie z trudnymi emocjonalnie sytuacjami, podejmowania świadomych wyborów i decyzji, budowania w sobie odporności na stres w konfliktach.

W programie – bloki tematyczne :
Blok 1: Style porozumiewania się – komunikacja otwarta a kod zamknięty
Blok 2: Podstawy komunikacji budującej kontakt wg koncepcji NVC Marshalla B. Rosenberga
Blok 3: Odpowiedzialność za własne emocje – radzenie sobie ze stresem
Blok 4: Konstruktywne informacje zwrotne – wg czterech kroków NVC
Blok 5: Sytuacje konfliktowe – trening szukania rozwiązań opartych na potrzebach
Blok 6: Język empatii – obrona przed presją, manipulacjami itp.
Blok 7: Kompetencje emocjonalne – efektywny wpływ na zmiany w otoczeniu
Blok 8: Motywacja pozytywna – wyrażanie docenienia, uznania, wdzięczności

Jak pracujemy:
Zajęcia mają charakter interaktywny. Umiejętności przydatne w realnych sytuacjach uczestnicy zajęć nabywają w trakcie ćwiczeń dydaktycznych: od studium przypadku po psychodramę i inne zabawy edukacyjne. Nasycenie zajęć ćwiczeniami nadaje im charakter warsztatów, dając jednocześnie pewność, że wiedza teoretyczna będzie mogła być z powodzeniem stosowana po szkoleniu, w konkretnych już doświadczeniach w życiu zawodowym i osobistym. Program angażuje uczestników do działania w takim stopniu, aby współtworzyli zajęcia, ucząc się od siebie nawzajem. Szkolenie prowadzone jest w lekkim stylu, zachęca do aktywnego udziału przyjazną atmosferą.

Czas zainwestowany w siebie: 16 godzin (2 dni szkoleniowe – 2 x 8 godzin)

Osoba prowadząca:

Alicja Krata
Mediator, trener/superwizor i terapeuta relacji z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu sobą w konfliktach i sytuacjach kryzysowych. Prezes Zarządu Fundacji MEDIARE: Dialog – Mediacja – Prawo. Prowadzi mediacje, coaching, warsztaty i szkolenia wspierające rozwój osób pragnących żyć świadomie, budować dobre relacje, komunikować się w języku serca, tworzyć szczęśliwe związki. Trener i superwizor mediacji – prowadzi szkolenia certyfikacyjne dla mediatorów, szkolenia z umiejętności mediacyjnych i transformacji konfliktu w kierunku komunikacji wspierającej współpracę dla różnych grup zawodowych. Gość audycji radiowych i telewizyjnych, autorka wielu publikacji. Pisze wiersze, uwielbia obcowanie z pięknem natury i sztuki, muzykę, taniec, i kontakt z ludźmi.

Kiedy?
18. 02. 2017 r. (sobota) i 4. 03. 2017 r. (sobota)
zajęcia w godz. 9:00 – 18:00 (w tym przerwa na obiad – 1 godzina)

Gdzie?
Ośrodek Pomocy Psychologicznej w Poznaniu
ul. Konarskiego 6/4 tel.61 877 42 11

Uwaga!!!
1) Liczba miejsc jest ograniczona
2) Pracujemy w małych grupach: 10 – 14 osób
3) O zakwalifikowaniu na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń

Koszt:

250 PLN za całość szkolenia (16 godzin) dla członków SPCH Poznań
290 PLN dla pozostałych osób

Zapisy:
Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich Oddział w Poznaniu ul. Stanisława Konarskiego 6/4
61-114 Poznań
tel: 61-877-42-11

oraz wpłata na konto:
PKO BP I Oddział Poznań 73 1020 4027 0000 1302 0387 6059