Początek: 16 maja 2017
17:00
Koniec: 16 maja 2017
20:00

Miejsce wydarzenia

Poznań

GPS: 52.406374, 16.9251681


Opłaty i bilety
Informacje i zapisy: body-relax@wp.pl
Darmowy

Darmowe warsztaty na, których w sposób praktyczny nauczycie się czym jest metoda masażu tkanek głębokich.

Poznacie: definicje masażu,  jej praktyczne zastosowanie,  zasady strukturalnej pracy z ciałem,
jak leczyć przyczyny, a nie objawy bólowe,  jak skutecznie i trwale likwidować bóle ostre i przewlekłe.

Za udział w warsztacie uczestnicy otrzymują rabat w wysokości 100 zł na kurs MTG w Poznaniu w czerwcu.

Warsztat jest darmowy lecz obowiązuje wpłąta kaucji zwrotnej.
Informacje i zapisy:
body-relax@wp.pl

Warsztat prowadzi Rafał Uryzaj

Definicja masażu tkanek głębokich (wg Rafał Uryzaj)* to forma pracy terapeutycznej na tkankach miękkich prowadzona w sposób celowy, świadomy oraz nieschematyczny, wymagający znajomości zasad tensegracji oraz warstwowości tkanek. Celem tej formy terapii jest odnalezienie utrzymujących się restrykcji i nieprawidłowych napięć w obrębie układu mięśniowo-powięziowo-więzadłowego, a następnie dążenie do rozluźnienia i przywrócenia tkankom miękkim tego układu ich fizjologicznej długości, sprężystości, przesuwalności oraz elastyczności.

* Uryzaj R. Masaż tkanek głębokich. Koncepcja pracy z tkankami miękkimi. Rehabilitacja w praktyce 2016; 4: 63-67.

Masaż tkanek głębokich to jedna z najbardziej efektywnych form pracy z tkankami miękkimi w wielu schorzeniach i dolegliwościach bólowych układu ruchu. Podstawowym celem tego masażu jest zmiana struktury tkanek miękkich co wpływa na zmniejszenie bólu, przywrócenie lepszej postawy, większej giętkości i płynności ruchu. „Masaż tkanek głębokich nie jest „twardym” masażem, nie jest wywieraniem większego nacisku; nie wymaga od terapeuty niezwykłej siły”. Masaż tkanek głębokich to nauka subtelnej i efektywnej pracy z tkankami w celu maksymalizacji efektów terapeutycznych.

Masaż tkanek głębokich nauczy Państwa nieschematycznej pracy, pracy z tkankami a nie na tkankach, pracy z pacjentem a nie na pacjencie, likwidowanie przyczyn a nie objawów bólów i dolegliwości. Nasz kurs nauczy także Państwa pracy lokalnej i globalnej, dostarczy wiedzy z anatomii funkcjonalnej i palpacyjnej oraz pozwoli zrozumieć funkcjonowanie aparatu mięsniowo-powięziowo-więzadłowego.