Początek: 6 września 2016
00:00
Koniec: 16 września 2016
00:00

Miejsce wydarzenia

lublin, bernardyńska 11

GPS: 51.2448489, 22.56664490000003


Opłaty i bilety
Szczegóły dotyczące dokładnych terminów warsztatów można uzyskać dzwoniąc pod numer 889344148 lub mailowo lss.residencies@gmail.com
Zapisy przyjmujemy do dnia 5 września 2016 pod numerem tel. 889344148 lub mailowo lss.residencies@gmail.com
Darmowy

„Bestiariusz” – warsztaty tworzenia filmu dokumentalnego dla dzieci w wieku 8 – 12 lat

Jak prawdziwe są historie, którymi wyjaśniamy nasz „świat” innym? A może gubimy się w misternie tkanej sieci własnych bajek? Iluzje tworzone są przez różne impulsy, z których najpotężniejsze wydają się impulsy wizualne. Bardzo bolesnym doświadczeniem może być utrata tych barwnych obrazów, które dają nam błędne wyobrażenie rzeczywistości, ale za to zapewniają poczucie bezpieczeństwa.

Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w warsztatach z tworzenia filmu dokumentalnego prowadzonych przez Wiktorię Khomenko z Ukrainy, która jest uczestnikiem programy rezydencji artystycznych Laboratorium Sztuki Społecznej organizowanego przez Europejską Fundację Kultury Miejskiej oraz Warsztaty Kultury w Lublinie.

Artystka proponuje stworzyć film dokumentalny poświęcony bajkom tworzonym przez dzieci. Wezmą w nim udział dzieci (8-12 lat), których zadaniem będzie zrobienie zdjęć lub nakręcenie krótkiego wideo o miejscach dla nich ważnych (w mieście, domu, pokoju itp.), gdzie zbierają się z przyjaciółmi i się bawią. Rezultatem działań będzie swoisty „bestiariusz” domowy/miejski, opowiadany przez mieszkańców. Dzieci będą nie tylko filmować i fotografować miejsca zabaw, ale także opiszą w sposób mityczny miejsca lub obiekty na ich ulicy/ w domu/ pokoju gdzie mieszkają. Efektem działań będzie zbiór współczesnych mitów lub bajek tworzonych przez dzieci.

Warsztaty odbędą się między 6 a 16 września w godzinach popołudniowych w Pracowni Warsztatów Kultury w Lublinie przy ul. Bernardyńskiej 11. Planujemy 6 spotkań po 2 godziny.

UWAGA! Szczegółowy harmonogram zajęć podamy pod koniec sierpnia.
Jest możliwość zapisywania dzieci pojedynczo lub grupowo (grupa zorganizowana, klasa). Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest udział we wszystkich zajęciach.

Zapisy przyjmujemy do dnia 5 września 2016 pod numerem tel. 889344148 lub mailowo lss.residencies@gmail.com

Udział w warsztatach jest bezpłatny

Zrealizowano w ramach projektu Europe Grand Central – „Granice – Rezydencje Miejskie” finansowanego z programu Kreatywna Europa” Unii Europejskiej.
Zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Lublin