Szkolenia Online: Zalety E – Learningu

Szkolenia Online: Zalety E – Learningu

Coraz częściej możemy spotkać się z kursami i szkoleniami organizowanymi w formie webinaru. Dlaczego tak jest? Jakie korzyści przynosi e -learning? Na to pytanie opowiemy w poniższym artykule:

Możliwości jakie oferuje E – Learning:


Multimedialność:

Postęp technologiczny umożliwia tworzenie bogatych w media i interakcje zasobów wiedzy. Takie właśnie możliwości oferuje e-learning. Nowoczesne platformy e-learningowe umożliwiają tworzenie prezentacji, które zawierają wszelkiego rodzaju multimedia – filmy wideo, dźwięk, muzykę, tekst i możliwość implementacji medium w postaci gier.


Pobudzanie zaangażowania:

Poprzez nieszablonowe ćwiczenia, e – learning pozwala na wykorzystanie wiedzy w praktyce w postaci interaktywnych ćwiczeń, które wymuszają zaangażowanie uczestników szkolenia. Pozwala to więc na niemal natychmiastową weryfikację poziomu wiedzy odbiorców.

Możliwość automatyzacji elementów nauki:

E – learning umożliwia tworzenie zautomatyzowanych kryteriów, weryfikujących wiedzę uczestników, stworzenie zunifikowanych standardów testów, egzaminów i kryteriów oceny.

Potencjał audiowizualny

Informacje przygotowane poprzez platformy e -learningowe są zazwyczaj atrakcyjniejsze. Dzięki możliwości stworzenia zachęcającego wyglądu oferowanego szkolenia, przyciąga ono uwagę uwagę odbiorców. Walory estetyczne sprawiają, wiedza jest przyswajana szybciej.

Możliwość integracji nauczania z innymi systemami

Chodzi tu w szczególności edukację szkolną, szkolenia wewnętrzne oraz kursy objęte certyfikatem. E – learning stwarza możliwość monitorowania postępów nauki poprzez wykorzystanie różnego rodzaju baz danych. Istnieje możliwość unifikacji baz danych z kryteriami e – szkolenia. Oznacza to, że e – learning stwarza możliwość tworzenia elektronicznych wersji testów sprawdzających wiedzę na podstawie których wystawiana jest ocena wprowadzana do bazy danych. Przykładem może być nota w elektronicznym dzienniku uzyskana poprzez wypełnienie elektronicznej wersji egzaminu.

 startup-photos

Zalety E-Learningu:

Niskie koszty dla przedsiębiorców

Szkolenia typu e-learning są w pełni skalowalne, co oznacza, że zwiększenie ilości uczestników nie powoduje trudności organizacyjnych oraz nie podnosi w sposób znaczący kosztów nauczania.

Elastyczny czas nauki i efektywność nauczania

Szkolenia typu e-learning mają charakter indywidualny, uczestnik może wedle swoich potrzeb poświęcić na doszkalanie się tyle czasu ile jest mu to potrzebne. Co za tym idzie, może poświęcić więcej uwagi na materiał, który nie jest dobrze przyswojony, zaś mniej na materiał, który jest już kursantowi znany.

Atrakcyjna multimedialna forma

Potencjał e-learningu dotyczący formy przekazywanych materiałów jest ogromny i ograniczony jedynie wyobraźnią oraz budżetem organizatorów. Szkolenia oparte na e-learningu mogą potencjalnie być oparte na interaktywnych filmikach, grach, tekstach czytanych przez lektorów, ilustrowanych szeroką gamą zdjęć i nagrań.

Skrócenie czasu organizacji szkolenia

Raz przygotowany materiał, może być w przyszłości użyty wielokrotnie. Dlatego, choć przygotowanie materiałów e-learningowych jest trudniejsze niż w przypadku tradycyjnych form nauczania, może on zostać użyty wielokrotnie na dużej ilości osób.

Ekonomia

Dzięki e-learningowi oszczędza się nie tylko czas na dojazdy i noclegi, ale przede wszystkim koszty, które temu towarzyszą.