Podsumowanie Targów Lublin 2017

Podsumowanie Targów Lublin 2017

Blisko 80 Wystawców z ofertami pracy czekało na przyszłych pracowników 17 lutego  w Lublinie. Targi Pracy zorganizowane przez Targi Lublin i Wojewódzki Urząd Pracy  w Lublinie odwiedziło ponad 2 000 osób.

Targi Pracy potwierdzają, że taka formuła kontaktów na linii pracodawca-pracownik jest nadal potrzebna. To idealny moment i miejsce na skonfrontowanie oczekiwań pracodawców wobec pracowników i odwrotnie – mówi Dorota Kulik, Kierownik projektu.

targi_pracy_05

Na Targach pojawiły się oferty zatrudnienia wbranży IT, finansowej, handlowej oraz na rynku nieruchomości, w kancelariach prawnych, biurach call center oraz sieciach handlowych. Osoby zainteresowane pracą w służbach mundurowych mogły spotkać się z ekspertami z Wojskowej Komendy Uzupełnień czy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Pośrednicy pracy, agencje zatrudnienia i agencje pracy tymczasowej oferowały pracę m.in. w Niemczech, Holandii, Belgii, Danii, Wielkiej Brytanii, Czechach, Słowacji, Rosji, Turcji, Rumunii, Węgrzech.

Wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy oraz szkoleń, nawiązać pierwszy kontakt z potencjalnym pracodawcą, porozmawiać z o wymaganiach stawianych kandydatom, a także zostawić swoje CV.

Doradcy zawodowi obecni na Targach pomagali określić potencjał zawodowy czy nawet dokonać wyboru nowego zawodu, kierunku szkolenia, zaplanować dalsze etapy ścieżki kariery zawodowej oraz przygotować dokumenty aplikacyjne.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również prezentacje i zajęcia przeprowadzone przez pracowników Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie, z zakresu bezpiecznych wyjazdów za granicę oraz możliwości pozyskania środków na założenie własnej działalności gospodarczej, sposobach tworzenia biznes planów i procedur formalnych rejestracji firmy.  Uczestnicy praktycznych warsztatów „Sfery Kariery” mogli wyzwolić się z ograniczających schematów myślenia i spojrzeć z innej perspektywy na świat związany z życiem zawodowym.

Patronat Honorowy nad Targami Pracy objął Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.