Instrukcja dodawania ogłoszeń – DobreSzkolenie.com

Instrukcja dodawania ogłoszeń – DobreSzkolenie.com
Jak można zacząć dodawanie ogłoszeń na naszym ogólnopolskim portalu?

Aby rozpocząć dodawanie ogłoszeń, wymagane jest założenie i aktywowanie konta na portalu DobreSzkolenie.com. Formularz rejestracyjny można znaleźć na tej stronie. Szerszą instrukcję temat rejestracji oraz typów kont można znaleźć w tym wpisie.

Po zalogowaniu się na do panelu, otwiera się przed nami cały system obsługi konta. Poszczególne zakładki na górze strony ułatwiają nawigację.

dodawanie ogłoszeń

Aby dodać szkolenie, należy wybrać zakładkę „Szkolenia” i kliknąć na przycisk „Dodaj nowe”.

Zostaniemy wtedy przeniesieni do strony dodawanie ogłoszenia nowego szkolenia. Wygląda ona następująco:

cala

1. Wprowadzanie tytułu

W polu zaraz pod napisem „Dodaj nowe szkolenie” można wprowadzić nazwę wydarzenia. Nie trzeba zamieszczać w niej wszystkich najważniejszych informacji (np. daty). Wystarczy tytuł + rodzaj eventu. Np.

„Tańcz i programuj” – warsztaty kreatywnego programowania

WSKAZÓWKA: Jeżeli wydarzenie jest darmowe, warto poinformować o tym odbiorców już w tytule.

2. Treść

Pole treści to najważniejsze miejsce ze wszystkich. To tutaj odbiorca będzie mógł znaleźć opis wydarzenia i zdecydować, czy chce wziąć w nim udział. Warto wiec poświęcić czas na stworzenie ciekawego i zachęcającego opisu. Należy również postarać się o poprawność językową i interpunkcyjną.

Do formatowania tekstu ogłoszenia można używać narzędzi dostępnych ponad polem wprowadzania treści. Są to podstawowe funkcje, podobne do tych spotykanych w popularnych edytorach tekstu. Po najechaniu kursorem na ikonkę wyświetli się informacja dotycząca danej opcji. Treść można uzupełniać obrazkami poprzez kliknięcie przycisku „Dodaj medium”.

WSKAZÓWKA: Treść nie musi być długa. Warto podzielić ją na kilka mniejszych akapitów, co uczyni ją bardziej czytelną. Najważniejsze informacje powinny zostać wyróżnione np. pogrubieniem. Wskazane jest również oszczędne stosowanie wypunktowań.

3. Wybór kategorii

Po prawej stronie można znaleźć pole wyboru kategorii. Dodanie wpisu do właściwej kategorii pozwoli na łatwiejsze znalezienie go przez odbiorców. Im więcej kategorii posiada wydarzenie – tym lepiej, ale nie należy zbytnio przesadzać. kategorie szkoleń

4. Wstawianie obrazków

Aby szkolenie przyciągało uwagę i dobrze się prezentowało, należy dodać do niego obraz. Może być to plakat reklamujący wydarzenie lub specjalnie przygotowana grafika.

obrazki

Aby dodać obrazek, w polu „Obraz szkolenia” należy kliknąć w odnośnik „Ustaw obraz szkolenia”, a następnie dodać grafikę ze swojego komputera.

dodawanieobrazkow

Po kliknięciu w przycisk „Wybierz pliki” należy wybrać obrazy z lokalizacji znajdującej się na naszym dysku. Następnie należy upewnić się, czy wybrany obraz został zaznaczony w taki sposób:

obrazekzaznaczony

Następnie należy kliknąć przycisk: „Wstaw obrazek wyróżniający” w prawym, dolnym rogu okienka.

Sekcja „Nagłówek szkolenia” pozostaje bez zmian.

W polu „Opcje obrazka” -> „Obrazek nagłówka” można ustawić grafikę, którą opatrzony będzie wpis na stronie. Najlepiej użyć do tego celu wcześniej załadowanego obrazka. Wystarczy kliknąć w przycisk „Wybierz obraz” i wybrać właściwą grafikę. Następnie należy kliknąć w odnośnik „Wstaw obraz” w dolnym, prawym rogu.

 

5. Pozostałe informacje

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu będą chciały poznać szczegóły dotyczące daty, miejsca i jego ceny. Dlatego ważnym jest, aby jak najstaranniej wypełnić tę część formularza.

ogolneDaty wydarzeń

Aby wprowadzić datę, należy kliknąć link „+Dodaj nową pozycję”. Formularz zostanie rozwinięty.

datyinstrukcja

Daty można wprowadzać ręcznie (w formacie DD.MM.RRRR GG:MM) lub kliknąć w szarą ikonkę kalendarza.

datamenuinstrukcja

Aby wybrać dzień należy kliknąć w odpowiednią kratkę kalendarza. Godziny ustawia się za pomocą suwaków pod nim.

Jeżeli wydarzenie jest cykliczne i posiada więcej niż jedną datę, kolejne pozycje można dodać ponownie klikając w link „+Dodaj kolejną pozycję”.

WAŻNE! Wpis należy umieszczać odpowiednio wcześniej przed rozpoczęciem wydarzenia. Optymalny termin to ok. tydzień. Dodawanie ogłoszenia na dzień przed terminem może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

WSKAZÓWKA: Dodanie kilku dat na raz nie spowoduje, że wpis pojawi się na fanpage’ach kilkukrotnie. Warto samodzielnie ponawiać posty  w miarę przybliżania się daty wydarzenia. Pamiętajmy jednak o wyczuciu. Zbyt duża częstotliwość ponawiania wpisów może nie spotkać się z przychylnością moderatorów.

Cena

Kolejną ważną informacją jest podanie ceny. Do tego celu służy pole cena.

cenainstrukcja

W polu „Opis” można wprowadzić informacje na temat warunków wpłat lub sposobów rejestracji, np. „wymagane są wcześniejsze zapisy”. Jeżeli wydarzenie jest bezpłatne, również jest to miejsce do zamieszczenia adnotacji na ten temat. W polu „Cena” należy wpisać koszt uczestnictwa w wydarzeniu.

Czasami wydarzenie wymaga uprzedniej rejestracji. Jeżeli formularz rejestracyjny znajduje się na innej stronie (np. popularne narzędzie do organizowania zapisów, jak portal Evenea), odpowiedni link można zamieścić w polu „Adres biletu”. Należy pamiętać o właściwym formacie linku, zaczynającym się od „http://”.

Pole „Dodatkowe informacje” to miejsce na dane, które nie pasowały nigdzie indziej. Mogą to być informacje np. na temat wymaganego stroju, ostatecznej dacie zapisów lub kontakt do organizatorów.

Lokalizacja

Następnym etapem jest dodanie lokalizacji szkolenia. Służy do tego pole Adres.

lokalizacjamapa

W pole Adres należy wpisać nazwę ulicy i miejscowość, w której będzie odbywać się wydarzenie i kliknąć „Znajdź”. Jeżeli wyszukiwanie nie będzie dość dokładne, adres można zmienić ręcznie przesuwając szpilkę bezpośrednio na mapie.

6. Publikacja szkolenia

Ostatnim krokiem umożliwiającym dodawanie ogłoszenia jest publikacja wpisu. Po zakończeniu edycji należy przewinąć stronę do początku i wybrać odpowiednią opcję publikacji.

publikowanie

Opcja „Zapisz szkic” zachowuje wszystkie zmiany i pozwala na powrócenie do edycji wpisu w późniejszym czasie. Przycisk „Podejrzyj” umożliwia podgląd wpisu w takiej formie, w jakiej ukaże się na stronie (podgląd zostanie odtworzony na nowej karcie).

Aby opublikować wpis, należy kliknąć w przycisk „Zapisz do przeglądu”. W trosce o wysoką jakość materiałów zamieszczanych na stronie, każdy wpis wymaga akceptacji moderatora. Publikacji na stronie można spodziewać się w przeciągu 3 dni roboczych.

7. Ograniczenia publikacji

W zależności od typu posiadanego konta, mogą występować ograniczenia dotyczące ilości ogłoszeń, które mogą zostać jednocześnie opublikowane. Dla kont darmowych jest to jeden wpis, użytkownicy Premium posiadają natomiast nielimitowaną możliwość dodawanie ogłoszeń.

Więcej o pakietach promocyjnych TUTAJ.

W przypadku ewentualnych wątpliwości i pytań dotyczących obsługi panelu, zachęcamy do kontaktu pod adresem e-mail: kontakt@dobreszkolenie.com.