Andrzej Karpiński (1963)

plastyk, malarz teatralny, ilustrator, instruktor aeorografu, autor wielu publikacji na temat airbrush, muzyk, kompozytor, perkusista, realizator dźwięku, założyciel grup; Reportaż >> i Pogofonic >>.

W 1991 roku, wraz z żoną Marzeną Karpińską, plastyczką, otworzył pracownię Airbrush & Design – Karpiński. Kilkuletnia praca w pracowni Teatru Wielkiego w Poznaniu, oraz praktyka w znanej pracowni aerografu nad Jeziorem Bodeńskim w Niemczech utrwaliły fascynację malarstwem airbrush. Połączenie malarstwa artystycznego z popularnymi technikami reklamowymi oraz technologią lakierniczą stały się główną ofertą pracowni.

Z czasem dołączono techniki komputerowe, rozszerzono dział projektowania dla poligrafii i multimediów. Pracownia na bieżąco wzbogaca ofertę o techniki współczesne. Karpiński wystawia swoje projekty na branżowych wystawach krajowych i zagranicznych. Z pracownią współpracują salony znanych marek samochodów, producenci autobusów i pojazdów specjalnych, biura podróży, wydawnictwa motoryzacyjne, krajowe i zagraniczne agencje reklamowe. Firma utrzymuje ścisły kontakt z uznanymi studiami fotograficznymi, audio-video oraz drukarniami. Pracownię odwiedzają stacje radiowe i telewizyjne, znani muzycy, dziennikarze, sportowcy, hobbyści.

W roku 2007, za pośrednictwem dr. hab. Pawła Kabacika, jedynego Polaka, biorącego udział w budowie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i anten satelitów telekomunikacyjnych, pracownia współpracowała z Politechniką Wrocławską i amerykańską agencją kosmiczną NASA.

Na liście klientów pracowni znajduje się już ponad 300 firm krajowych i zagranicznych. Karpiński, jest pomysłodawcą, głównym jurorem i współorganizatorem pierwszego w Polsce konkursu malarstwa airbrush Ucho van Gogha. Obecnie pracuje nad podręcznikiem o technice airbrush i udziela lekcji aerografu.

Adres

Nasz adres:

60-185 Skórzewo, ul. Morwowa 23

GPS:

52.3889749, 16.794622000000004

Nr tel.:
Skontaktuj się z właścicielem

Wystaw recenzję

KOMPETENCJE
STANDARD OBSŁUGI
LOKALIZACJA
ŁATWOŚĆ KONTAKTU
Publikowanie ...
Twoja ocena została pomyślnie wysłana
Proszę wypełnić wszystkie pola